Xiaomi Mi Smart Band 4 Teknik Özellikleri
Xiaomi, 2019 yılında yeni akıllı bilekliğini piyasaya sundu. Xiaomi Mi Smart Band 4 cihazın teknik özellikleri bu yazımızda sizlerle.. Mi Band 4, teknik özelliklerinin kalitesiyle bir hayli öne çıkmaktadır. Ürünün ekranı 0.95 inç boyuttadır. Ekran çözünürlüğü 120×240 piksel, renk sayısı ise yaklaşık 16M’dur. Ekran teknolojisi AMOLED, ekran özellikleri ise multi touch ve kavisli ekrandan (2.5D) oluşmaktadır. Cihazın titreşim özelliği, 5 ATM su dayanıklılığı ve 50 mt’ye kadar su geçirmezliği mevcuttur. Türkçe dil desteği mevcuttur.

Servis ve uygulama olarak
Alarm, arayan ismi gösterimi, arayan numarayı gösterme, gelen arama bildirimi, gelen çağrı bildirimi, gelen çağrı reddetme, gelen SMS bildirimi, hatırlatıcılar, müzik çalar kontrolü, saat gösterimi, SMS gösterme, telefonumu bul, telefonun ekran kilidini açma ve uygulama bildirimleri görüntüleme mevcuttur. Cihazın sağlıklı bir yaşam için ise hareketsizlik uyarısı, kalori takibi ve uyku monitörü bulunmaktadır. Spor ve aktiviteler için aktivite takibi ve geçmişi, çoklu spor modu, hava durumu ve kronometre mevcuttur. Bisiklet, fitness, koşu ve yüzme aktivitesini desteklemektedir. Adımsayar ise mevcuttur. Android ve iOS için uyumludur.

Android için 4.4+, iOS için 9.0+ versiyonu taşımaktadır. İvmeölçer, jiroskop ve kalp atış hızı sensörleri mevcuttur. Wi-Fi olmayan cihazın Bluetooth versiyonu 5.0’dır. Bluetooth özellikleri olarak BLE barındırmaktadır. Cihazın RAM’i 512KB, dahili depolaması ise 16MB’dır. Tasarım harikası olan ürünün kordonsuz eni 21.6mm, kordonsuz kalınlığı 10.8mm, ağırlığı 22.1g’dır. Gövde rengi siyah, gövde malzemesi plastiktir. Kordon rengi siyah ve kordon malzemesi silikondur. Ekran şekli dikdörtgen olan cihazın değişilebilir kordonu mevcuttur. Cihazın bataryası 135mAh’dir. Batarya teknolojisi Li-Polymer’dir. Şarj biçimi şarj istasyonu yani USB’dir.

Xiaomi Mi Smart Band 4 Genel Özellikler
Cihazın şarjı az kullanımda 20 güne kadar dayanmaktadır. Cihaz 24/7 nabız ve uyku izlemededir. Mi Fit uygulaması sayesinde gündelik spor, aktivite ve sağlık değeriniz uygulamaya kaydedilmektedir. Mi Band’ın daha eski serisine göre de Mi Band 4 akıllı saatinin ekranı daha büyüktür. Cihaz kutusunda ek olarak 1 adet kayış, 1 adet özel şarj kablosu ve 1 adet kullanım kılavuzu ile gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Redmi Note 11 Pro Teknik Özellikleri

Xiaomi 11 Pro, 2021 yılında piyasaya sürülen bir akıllı telefondur ve aşağıdaki…

Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Programlanabilir Buton Kablosuz Kapı Zili

Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Programlanabilir Buton Kablosuz Kapı Zili, kablosuz bir…

Xiaomi Hutt Air Fryer Fritöz Teknik Özellikleri

Xiaomi Hutt Air Fryer Fritöz’ün teknik özellikleri şöyledir: Xiaomi Hutt Air Fryer…