Android telefonlarda hata ayıklama, geliştiricilerin Android telefonlarda çalışan uygulamaları geliştirirken ve test ederken karşılaştıkları hataları tespit etmelerine ve çözmelerine yardımcı olan bir işlemdir.

Hata ayıklama modu, Android telefonlarda geliştiricilerin hata ayıklama işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak tanır. Bu mod, telefonun USB hata ayıklama özelliğini etkinleştirerek geliştiricilerin telefonu bilgisayara bağlayarak uygulamalarını hata ayıklama araçları kullanarak test etmelerine izin verir.

Hata ayıklama modu, telefon ayarlarından etkinleştirilebilir. Telefonun Ayarlar menüsüne girerek Geliştirici Seçenekleri bölümüne gidin ve USB hata ayıklama seçeneğini etkinleştirin. Bu, geliştiricilerin uygulamalarını telefonlarında hata ayıklama araçlarıyla test etmelerine olanak tanır.

Mi: Ayarlar > “Cihazım” öğesine tıklayın > “Tüm özellikler” öğesine tıklayın > MIUI sürümüne yedi kez dokunun ve geri gidin. Sonrasında Ek Ayarlar > Geliştirici seçenekleri yolunda Geliştirici seçenekleri > USB hata ayıklama özelliğini etkinleştirin. Sayım sonrasında ekrana gelen diyalogda “Kabul et” öğesine tıklayın. USB üzerinden yükleme ve USB hata ayıklama özelliklerini açın (Güvenlik ayarları) ve sayım sonrası Sonraki adım öğesine dokunun > Sayım sonrası kabul et öğesine dokunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Redmi Note 8 – Note 8 Pro Dokunma Titreşimi Kapatma

Xiaomi Redmi Note 8 – Note 8 Pro Dokunma Titreşimi KapatmaUygun fiyat…

Xiaomi Redmi 9C Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Xiaomi Redmi 9C Ekran Görüntüsü Nasıl AlınırXiaomi cep telefonları, kullanıcıların cihazlarında bulunan…

Xiaomi Redmi Note 9S Pil Yüzdesi Gösterme

Xiaomi Redmi Note 9S 2020’nin Mart ayında yeni telefonunu duyuran Xiaomi, Redmi…

Xiaomi Cep Telefonlarında Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır

Android işletim sistemine sahip olduğu için Xiaomi marka cihazlarda çok fazla güncelleme…