Xiaomi 10000 mAh 2S Taşınabilir Şarj Cihazı
Taşınabilir şarj aletleri, günümüzde insanların teknoloji kullanımını göz önüne koyduğumuzda hayati öneme sahiptir. Hemen hemen kullandığımız tüm teknolojik aletler şarj edilebilir bir haldedir. Bu durum da şarj sorunu insanların gündelik hayatlarında başa çıkmaya çalıştığı önemli bir olay haline gelmiştir. Son dönemlerde teknoloji kullanıcıları taşınabilen şarj aletlerine yoğun bir ilgi göstermektedir. Birçok teknoloji üreten markalar da Powerbank adını verdiğimiz prize ihtiyaç duymadan elektronik aletlerimizi şarj edebileceğimiz adeta bir sihirbaz ürün ortaya koymuşlardır. Son yıllarda bu teknolojinin de gelişimi gözle görülür bir şekilde fark yaratmıştır. Daha kolay taşınabilir olması ve yüksek depo kapasitesi arasındaki oran powerbanklerın verimliliğini ortaya koyan önemli bir kavram halini almıştır.

Üzerinde durduğumuz Mi powerbank 2s 10 bin mAh’lık kapasitesiyle uzun süreli bir kullanım sağlamaktadır. İçerisinde bulundurduğu batarya tipi, lithium polymer hücre olarak kullanılmıştır. Yaklaşık 220 gramlık ağırlığıyla oldukça küçük boyutlara sahip olduğunu bizlere göstermektedir. Alüminyum malzeme kullanımı dış görünüş olarak da kaliteli bir ürün olduğunu yansıtmaktadır. Powerbank boyutları uzunluk olarak 147mm, genişlik 71,2 mm iken kalınlığı ise 14,2 mm’dir. Taşınma için oldukça uygun bir ürün ortaya koyan Mi, 3. Nesil olarak bu ürünü ortaya koymuştur. Her geçen modelinde çıtayı daha üst bir seviyeye taşıyan firma, ürün verimliliği üzerinde de büyük bir gelişim ortaya koymuştur. Ortalama olarak 5.5 inçlik telefon boyutlarıyla aynı görünümdedir.

Powerbank üzerinde 2 farklı çıkış bulunmaktadır.  Bir tanesi daha hızlı şarj edebilen maksimum 15W DC 5.1V-2.4A’lik çıkış vardır. Diğeri ise daha düşük akımla şarj edebilen tek çıkıştır. İki farklı cihazı aynı anda kolaylıkla şarj edebilmeniz bu ürünü tercih etmeniz içinde önemli bir artı oluşturmaktadır. Led ışıklı göstergesi de yaklaşık olarak powerbank deposunu göstermektedir. Bu kısım bildirim ışığı olarak geçmektedir. Öte yandan cihaz üzerindeki parlak renk olarak tercih edilen bir tuş bulunmaktadır. Bu kısımda bildirim ışıklarını aktif ederek şarjınızı göstermektedir. Kutu içeriğinden yalnızca 30 cm micro USB kablosu çıkmaktadır. Adaptör bulunmayan kutu içeriğinde bu kablo ile taşınabilir şarj aletinizi doldurabilirsiniz. Micro girişli bir port diğer çıkışlar ve düğmelerle aynı kısımda yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Taşınabilir Elektrikli Hava Kompresörü

Xiaomi Taşınabilir Elektrikli Hava KompresörüGeçtiğimiz zamanlarda dünya devi Xiaomi taşınabilir elektrikli hava…

Xiaomi True Wireless Earphones 2 Basic Özellikleri

Xiaomi True Wireless Earphones 2 Basic ÖzellikleriXiaomi firması, bu modeli tanıtmadan birkaç…

Xiaomi Redmi Note 9S ile Çekilen Fotoğraflar

Kullandığımız akıllı telefonlarda çekilen fotoğraflar satın aldığımız akıllı cihazların tercih edilmesinde büyük…

Xiaomi True Wireless Earphones 2 Teknik Özellikleri

Xiaomi True Wireless Earphones 2 Teknik ÖzellikleriKablosuz kulaklıklar son yıllarda kullanıcıların yoğun…