Xiaomi Mi Band 4 Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 4 Özellikleri

Xiaomi Mi Band 4 Akıllı Bileklik – Mi Band 4 Özellikleri
Xiaomi, 2019 yılında yeni akıllı bilekliğini piyasaya sundu. Satışı çok olan Xiaomi Mi Band 4 teknik özellikleri yazımızda..


Teknik Özellikleri
Mi Band 4, teknik özelliklerinin kalitesiyle bir hayli öne çıkmaktadır. Ürünün ekranı 0.95 inç boyuttadır. Ekran çözünürlüğü 120×240 piksel, renk sayısı ise yaklaşık 16M’dur. Ekran teknolojisi AMOLED, ekran özellikleri ise multi touch ve kavisli ekrandan (2.5D) oluşmaktadır. Cihazın titreşim özelliği, 5 ATM su dayanıklılığı ve 50 mt’ye kadar su geçirmezliği mevcuttur. Bu modelde Türkçe dil desteği mevcuttur. Servis ve uygulama olarak Alarm, arayan ismi gösterimi, arayan numarayı gösterme, gelen arama bildirimi, gelen çağrı bildirimi, gelen çağrı reddetme, gelen SMS bildirimi, hatırlatıcılar, müzik çalar kontrolü, saat gösterimi, SMS gösterme, telefonumu bul, telefonun ekran kilidini açma ve uygulama bildirimleri görüntüleme mevcuttur.

Cihazın sağlıklı bir yaşam için ise hareketsizlik uyarısı, kalori takibi ve uyku monitörü bulunmaktadır. Spor ve aktiviteler için aktivite takibi ve geçmişi, çoklu spor modu, hava durumu ve kronometre mevcuttur. Bisiklet, fitness, koşu ve yüzme aktivitesini desteklemektedir. Xiaomi Mi Band 4 modeline aynı zamanda Adım sayar ise mevcuttur. Android ve iOS için uyumludur. Android için 4.4+, iOS için 9.0+ versiyonu taşımaktadır. İvmeölçer, jiroskop ve kalp atış hızı sensörleri mevcuttur. Wi-Fi olmayan cihazın Bluetooth versiyonu 5.0’dır. Bluetooth özellikleri olarak BLE barındırmaktadır. Cihazın RAM’i 512KB, dahili depolaması ise 16MB’dır. Tasarım harikası olan ürünün kordonsuz eni 21.6mm, kordonsuz kalınlığı 10.8mm, ağırlığı 22.1g’dır. Gövde rengi siyah, gövde malzemesi plastiktir. Kordon rengi siyah ve kordon malzemesi silikondur. Ekran şekli dikdörtgen olan cihazın değişilebilir kordonu mevcuttur. Mi Band 4 bataryası 135mAh’dir. Batarya teknolojisi Li-Polymer’dir. Şarj biçimi şarj istasyonu yani USB’dir.

Genel Özellikler
Cihazın şarjı az kullanımda 20 güne kadar dayanmaktadır. Cihaz 24/7 nabız ve uyku izlemededir. Mi Fit uygulaması sayesinde gündelik spor, aktivite ve sağlık değeriniz uygulamaya kaydedilmektedir. Mi Band’ın daha eski serisine göre de Xiaomi Mi Band 4 akıllı saatinin ekranı daha büyüktür. Cihaz kutusunda ek olarak 1 adet kayış, 1 adet özel şarj kablosu ve 1 adet kullanım kılavuzu ile gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Hutt Air Fryer Fritöz Teknik Özellikleri

Xiaomi Hutt Air Fryer Fritöz’ün teknik özellikleri şöyledir: Xiaomi Hutt Air Fryer…

Xiaomi Redmi Note 11 Pro Teknik Özellikleri

Xiaomi 11 Pro, 2021 yılında piyasaya sürülen bir akıllı telefondur ve aşağıdaki…

Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Programlanabilir Buton Kablosuz Kapı Zili

Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Programlanabilir Buton Kablosuz Kapı Zili, kablosuz bir…

Xiaomi Mi Smart Band 5 Özellikleri

Akıllı saat üretiminde en iyilerini ve en güzellerini üreten Xiaomi, 2020 yılında…