Akıllı saat üretiminde en iyilerini ve en güzellerini üreten Xiaomi, 2020 yılında yine tasarım harikası, birçok özelliği bulunan, çok işe yarayan akıllı saati olan Mi Smart Band 5’i tanıttı. Birçok özelliği ile kendine hayran bırakan Mi Smart Band 5’in özellikleri de birçok kullanıcı tarafından merak edildi ve araştırıldı.
Xiaomi Mi Smart Band 5 Özellikleri
Xiaomi Mi Smart Band 5’i bir numara yapma sebeplerinden birisi ise özellikleridir. Bu cihazın özelliklerine bakıldığında ekran boyutu 1.1 İnç’dir. Mi Smart Band 5’in ekran çözünürlüğü ise 126 x 294 pikseldir. Ekrandaki renk sayısı ise 16 milyona yaklaşıktır. AMOLED ekran teknolojisini taşımaktadır. Ekran özellikleri olarak multi touch ve kavisli ekran (2.5D) bulunmaktadır. Genel özelliklerinde ise titreşim ve suya dayanıklılık mevcuttur. Suya dayanıklılık özelliklerinde 5 ATM ve 50mt’ye kadar su geçirmezlik özellikleri bulunmaktadır. Akıllı saatte servis ve uygulamalar olarak bir hayli fazla şey bulunmaktadır. Alarm, arayan ismi gösterme, arayan numarayı gösterme, gelen arama bildirimi, gelen çağrı bildirimi, gelen çağrı reddetme, gelen SMS bildirimi, hatırlatıcılar, kamera kumandası, müzik çalar kontrolü, saat gösterimi, SMS görüntüleme, takvim, telefonumu bul, telefonun ekran kilidini açma ve uygulama bildirimlerini görüntüleme bulunmaktadır. Cihazda sağlıklı bir yaşam için hareketsizlik uyarısı, kadın sağlığı takipçisi, kalori takibi, stres seviyesi gösterimi ve uyku monitörü mevcuttur. Spor ve aktivite kontrolü için aktivite takibi ve geçmişi, çoklu spor modu, hava durumu ve kronometre bulunmaktadır. Bisiklet aktivitesini, eliptik bisiklet aktivesini, fitness aktivitesini, ip atlama aktivitesini, koşu aktivitesini, kürek çekme aktivitesini, nefes egzersizi aktivitesini, yoga aktivitesini ve yüzme aktivitesini Mi Smart Band 5 desteklemektedir.

Aynı zamanda bu akıllı saatte adım sayar da bulunmaktadır. Mi Smart Band 5 sağlığımız için birçok konuda bizlere yardımcı olmakta ve günlük hayatımızda da birçok işimize yardım edip kolaylaştırmaktadır. Mi Smart Band 5 bizlere gelirken kutusunun içerisinde belgeleriyle gelmektedir. Bunun yanında manyetik şarj kablosu ve silikon kordon ile bizlere sunulmaktadır. İçerisinde bu ürünlerin bulunduğu Mi Smart Band 5’te uyumlu işletim sistemleri olarak Android ve iOS mevcuttur. Uyumlu işletim sistemi versiyonu olarak ise Android için 5.0+, iOS için ise iOS10+’dır. Saatte 3 adet sensör bulunmaktadır. Bunlar ivmeölçer, jiroskop ve kalp atış hızı sensörüdür. Bu cihazın Bluetooth versiyonu 5.0’dır. Bluetooth özelliği olarak ise BLE mevcuttur. 512KB RAM’i, 16MB dahili depolaması bu akıllı saatte mevcuttur.

Tasarım ve Batarya
Mi Smart Band 5 tam anlamıyla bir tasarım harikasıdır. Görünüşüyle ve özellikleriyle gözleri büyüleyen akıllı saat orta boydadır. Kordon boyutu 155-219mm, kordonsuz cihaz boyu 47.2mm, kordonsuz cihaz eni 18.5mm, kordonsuz cihaz kalınlığı ise 12.4mm’dir. Cihazın ağırlığı 11.9g’dır. Ekran şekli dikdörtgendir. Gövde rengi siyah, gövde malzemesi ise plastiktir. Kordon rengi ise siyah ve malzemesi TPU’dur. Değişilebilir kordon özelliği mevcuttur.

Cihazın bataryasına gelindiğinde ise kapasitesi 125mAh’den oluşmaktadır. Li-Polymer batarya teknolojisi bu akıllı saatte kullanılmaktadır. Şarj biçimi manyetik şarj istasyonudur. Az kullanımda batarya ömrü 20 gündür. Batarya dolum süresi ise 120 dakikadır.

Fiyat
Xiaomi Mi Band 5, özelliklerine göre çok uygun ve ucuz bir fiyata satılmaktadır. Çok kaliteli bir teknoloji ürünü olan bu akıllı saat tam bir fiyat performans ürünüdür. Akıllı saatler arasında çok uygun fiyata çok kaliteli satılan nadir cihazlardandır. Cihaz geçmişten bu yana en düşük fiyat olarak 240TL’ye satılmaktadır. En yüksek fiyatı ise 300TL’ye yakındır. Cihaz günümüzde ise 260TL civarlarında satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Redmi Note 11 Pro Teknik Özellikleri

Xiaomi 11 Pro, 2021 yılında piyasaya sürülen bir akıllı telefondur ve aşağıdaki…

Xiaomi Mi Smart Band 4 Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Smart Band 4 Teknik ÖzellikleriXiaomi, 2019 yılında yeni akıllı bilekliğini…

Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Programlanabilir Buton Kablosuz Kapı Zili

Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Programlanabilir Buton Kablosuz Kapı Zili, kablosuz bir…

Xiaomi Hutt Air Fryer Fritöz Teknik Özellikleri

Xiaomi Hutt Air Fryer Fritöz’ün teknik özellikleri şöyledir: Xiaomi Hutt Air Fryer…