Xiaomi Mi TV Box S 4K Teknik Özellikleri
Xiaomi TV box S 4K, hızlı bir işlemciye ve aktarıma sahip olan güçlü, kaliteli bir cihazdır. Cihaz, sahip olduğu 4k desteği ile yüksek görüntüleme ve ses verisinde güzel bir performans sunuyor. Xiaomi, son zamanlarda ürettiği teknolojik cihazlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor…

Kutu İçeriği
TV Box S 4K’nın kutusunda cihazın kendisi, mikrofonlu bluetooth kumanda, HDMI kablosu, Güç adaptörü, kullanım kılavuzu ve diğer belgeler bulunmaktadır. Bluetooth destekli kumandalar pille çalışıyor ve bu piller kutuya dahil değil, kullanıcının ayriyetten temin etmesi gerekmekte. Cihazın arkasında Audio, HDMI, USB ve Power girişleri bulunuyor. Bu girişlere ait kabloların bir kısmı ise cihazla birlikte gelmekte, yani kutunun içinde bulunmakta. Kutunun içinden çıkmayan kabloları kullanıcının kendisi temin ediyor. Kutunun içinde bulunan her şey cihazın fiyatına dahildir.

Kumanda Özellikleri
Kumandanın tuşları çok yumuşak ve tuşlardaki tepkime çok iyi durumda. Kumanda, kişinin eline tam oturuyor ve hafif olduğu için varlığını bile hissettirmiyor. Ayrıca kumandanın zaten minimal bir tasarımı olduğu için tuşlarla cihazın kontrolünü sağlamak çok basit. Kumandanın orta kısmında Home, geri ve uygulamalar tuşları bulunmakta. Kumanda da bulunan Lıve tuşu sayesinde canlı tv kanallarını izleyebilirsiniz. Son olarak kumanda da ekstra Netflix tuşu bulunuyor, tek bir tuş ile Netflix’i açabilir, dizi ve filmlerinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kurulum Ve Arayüz Özellikleri
Kutunun içinden çıkan kabloları bağladığınız zaman cihaz otomatik olarak açılıyor. Kumanda da bulunan OK tuşuna birkaç defa basmanız, kumanda ile cihazın eşleşmesini sağlar. Daha sonra klasik android bir telefon kurarmış gibi cihazın kurulumu yapılıyor. İlk olarak Wi-Fi ağına bağlanmanız isteniliyor. Daha sonra Google hesabına giriş, ardından da konum ve gizlilik ayarları gibi özel ayarlar tamamlanıyor. Bu aşamalardan sonra cihazını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cihazın arayüzü gayet basit ve şık. En başta favori uygulamanız, yani en sık ziyaret ettiğiniz uygulama gözüküyor. Onun hemen altında Netflix ve Youtube gibi Dünya genelinde çok yaygın olan uygulamalar bulunuyor. Tabii siz bu uygulamaların yerlerini ayarlar kısmından dilediğiniz gibi değiştirebilme hakkına sahipsiniz. Kumanda üzerinde bulunan uygulamar tuşu ile tüm uygulamaları görebilirsiniz.

Yazılım Ayarları
Cihaz, ilk olarak Android 8 Oreo sürümü ile gelmekte. İsterseniz siz bunu Android 9 Pie sürümüne güncelleyebilirsiniz. İki sürümünde birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları olduğu için burda Xiaomi, seçim hakkını size bırakmış. Size hangi sürüm uygunsa onu kullanmaya devam edebilirsiniz. Cihaz Android bir tabana sahip, sadece arayüz biraz modlanmış. Ayarlar menüsü gibi yerler normal telefonlardaki görünüm ile aynı. Cihazda Google hizmetleri ve Google Play Store bulunuyor. 

Bu Cihazı Kimler Almalı?
Bu cihazı en çok tercih eden kullanıcılar, televizyonlarında Smart TV özelliği olmayan kullanıcılardır. Bu kullanıcılar, bu cihazı alarak televizyonları Akıllı bir TV olarak kullanmaya başlayabiliyor. Cihazı en çok tercih eden bir diğer kesim ise Netflix ve Youtube gibi uygulamaları sık sık kullananlar. Ayrıca Kodi gibi alternatif TV platformlarını kullanmak isteyenlerde yine bu cihazı satın alabilir. Cihaza USB yardımı ile HDD ve Flash disk takan kişiler, kendi arşivlerinde yer alan video ve filmleri izlemek için bu cihazı satın alan bir diğer kesim. Cihazı alan bir diğer kesim ise şu sebeple satın alım yapıyor; Cihaza kulaklık bağlanabiliyor ve eğer salonda sizle beraber olan biri varsa ve televizyon izlemiyor ise, siz kulaklığınızı cihaza bağlayıp sessizce cihazdaki tüm özelliklerden faydalanabiliyorsunuz. 

Teknik Özellikler
Cihazın çözünürlüğü 60 Fps ve 4K, yani her türlü içeriği HD kalite de izleyebilirsiniz. Cihaz, işlemci olarak ise Quad – Core Cortex – A53 2.0 GHz’yi kullanmakta. 2 GB DDR3 RAM’ e sahip olan cihazın hafızası ise 8 GB. Cihaz, Wi-Fi, Bluetooth, Hdmi, Usb, 3 MM Jak girişi gibi bağlantı türlerine sahip. Son olarak bu cihaz, akıllı olmayan televizyonları akıllı TV haline getirtebiliyor. Cihazın Global ve Çin olarak belirlenmiş iki sürümü bulunmakta. Cihazın Global fiyatı 70 dolar bandındayken Türkiyedeki fiyatı 400-500 TL aralığında. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Mi Air Purifier 3H Özellikleri

Mi Air Purifier 3HTeknolojide dünya devi olarak tanınan Xiaomi, tüm dünyaya yeni…

Xiaomi True Wireless Earphones 2 Teknik Özellikleri

Xiaomi True Wireless Earphones 2 Teknik ÖzellikleriKablosuz kulaklıklar son yıllarda kullanıcıların yoğun…