Xiaomi Redmi 9 Özellikleri

Çin merkezli fiyat ve performans üretici olan Xiaomi geçtiğimiz günlerde yeni modeli olan Redmi 9 modelini duyurdu. Bildiğiniz gibi kullanıcıların son zamanlarda fiyat olarak düşük ve yüksek performanslı cihazları tercih etmesinden sonra Xiaomi firması genel olarak kullanıcı odaklı cihazlar çıkarması iyi bir tercih oldu. Özellikle Note serisi cihazları yüksek satış rakamlarını yakaladı ve daha iyi ve popüler bir hale geldi. Peki Redmi 9 modeli hangi özelliklerle kullanıcılar ile buluşacak onu görelim..

Xiaomi, çok fazla ilgi gören Redmi 8 alt modellerinden sonra Redmi 9 için kolları sıvadı. Xiaomi Hindistan’da görev yapan Genel Müdür Manu Kumar Jain, Redmi serisi cihazların yüksek satış rakamlarından sonra yeni Redmi modeli için çalışamlara başlandığı ve daha iyi bir işlemcinin bulunacağına vurgu yaptı ve birkaç detay verdi.

Redmi 8 modeli gibi büyük bir ekrana sahip olacağı söyleyen cihazda yaklaşık olarak 6.67 inç’lik HD+ bir ekran ile karşımıza gelecek ve 6 GB RAM ve 128 GB bir depolama ile kullanıcıları ile buluşacak. Diğer modelden en büyük farkının ise batarya kısmında bir değişim olması bekleniyor. Redmi 9 modeli şubat ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Redmi Note 9S Teknik Özellikleri

Xiaomi Redmi Note 9S 2020’nin Mart ayında yeni telefonunu duyuran Xiaomi, Redmi…

Redmi K30 özellikleri ve fiyatı açıklandı

Bir süredir merakla beklenen Redmi K20’den sonra çıkacağı duyulan Redmi K30 modeli sonunda tanıtıldı.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Note 10 Pro Teknik Özellikleri2019’un Kasım ayında duyurulan ve çıkarılan…