Xiaomi Redmi Note 7 Ekran Görüntüsü Alma
Xiaomi firması bildiğiniz gibi ülkemizde de hızlı bir giriş yaparak birçok akıllı telefon markasına kafa tutarak hızlarını kesti diyebiliriz. Özellikle Samsung kanadında bazı modellerde yüksek özellikler ekleme olarak yeni cihazları ile piyasaya sürdü. Başlangıç seviyesi ve orta seviye cihazlarda 4. kamera olarak gelmedi aynı zamanda diğer modellerde bunun gelmesine sebep oldu diyebiliriz. Peki orta seviye bir cihaz olarak gösterilen Xiaomi Redmi Note 7 model cihaz kullanıyorsanız bu cihazda ekran görüntüsü nasıl alınır onu görelim..
Ekran görüntüsü Xiaomi cihazlarda yada Redmi Note 7 modelinde birkaç yöntem ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

1- Tuşlara kombine olarak basarak yapabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak istediğiniz görüntü seçiniz ve daha sonra Sesi Azalt ve Güç düğmesini aynı anda basılı tutunuz. Telefonunuzda deklanşör sesini duyacaksanız ve ekran görüntüsü almış olacaksınız. Buradan sonra ise aldığınız ekran görüntüsü galeriye kayıt edilecektir.

2- Diğer bir yöntem ise üç parmağınız ile işlem yapabilir yani ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak istediğiniz bölümü seçiniz ve üç parmağınız ile yukarıdan aşağı doğru sürter gibi indiriniz. Daha sonra aynı şekilde görüntü alınacaktır ve galeriye kayıt olacaktır.

3- Diğer bir yöntem ise yukarıdan aşağı indirdiğiniz bildirim panelinde makas işareti olacaktır buraya dokunduğunuz zaman ise aynı şekilde ekran görüntüsü hangi bölgedeyse kayıt edecektir.

Zaten hali hazırda bu işlemi biliyorsanız genel olarak kullanılan yöntemler bunlardır. Yeni bir kullanıcıysanız ve en kolay hangisi olur diye soracaksanız 1 ve 3 . yöntem tam ise göre diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Redmi 10C Format Nasıl Atılır

Xiaomi Redmi 8A Cihazına Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır? Xiaomi Redmi 10C…

Xiaomi Redmi 8A Format Nasıl Atılır

Xiaomi Redmi 8A Cihazına Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır? Xiaomi Redmi 8A,…

Xiaomi Telefonlarda SIM PIN Kodu Değiştirme

Xiaomi telefonlarda SIM PIN kodu değiştirme işlemi nasıl yapılır? Bu işlemi yapmak…

Xiaomi 12T Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Xiaomi 12T Pro Ekran Görüntüsü Nasıl AlınırXiaomi telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça…