Xiaomi Redmi Note 7 Ekran Görüntüsü Alma
Xiaomi firması bildiğiniz gibi ülkemizde de hızlı bir giriş yaparak birçok akıllı telefon markasına kafa tutarak hızlarını kesti diyebiliriz. Özellikle Samsung kanadında bazı modellerde yüksek özellikler ekleme olarak yeni cihazları ile piyasaya sürdü. Başlangıç seviyesi ve orta seviye cihazlarda 4. kamera olarak gelmedi aynı zamanda diğer modellerde bunun gelmesine sebep oldu diyebiliriz. Peki orta seviye bir cihaz olarak gösterilen Xiaomi Redmi Note 7 model cihaz kullanıyorsanız bu cihazda ekran görüntüsü nasıl alınır onu görelim..
Ekran görüntüsü Xiaomi cihazlarda yada Redmi Note 7 modelinde birkaç yöntem ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

1- Tuşlara kombine olarak basarak yapabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak istediğiniz görüntü seçiniz ve daha sonra Sesi Azalt ve Güç düğmesini aynı anda basılı tutunuz. Telefonunuzda deklanşör sesini duyacaksanız ve ekran görüntüsü almış olacaksınız. Buradan sonra ise aldığınız ekran görüntüsü galeriye kayıt edilecektir.

2- Diğer bir yöntem ise üç parmağınız ile işlem yapabilir yani ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak istediğiniz bölümü seçiniz ve üç parmağınız ile yukarıdan aşağı doğru sürter gibi indiriniz. Daha sonra aynı şekilde görüntü alınacaktır ve galeriye kayıt olacaktır.

3- Diğer bir yöntem ise yukarıdan aşağı indirdiğiniz bildirim panelinde makas işareti olacaktır buraya dokunduğunuz zaman ise aynı şekilde ekran görüntüsü hangi bölgedeyse kayıt edecektir.

Zaten hali hazırda bu işlemi biliyorsanız genel olarak kullanılan yöntemler bunlardır. Yeni bir kullanıcıysanız ve en kolay hangisi olur diye soracaksanız 1 ve 3 . yöntem tam ise göre diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Ekran Görüntüsü AlmaSon yılların en işlevsel ve en…

Xiaomi Telefonlarda Yüklü Uygulama Kaldırma

Son zamanlarda piyasada en çok satılan akıllı telefonların başında Xiaomi marka cihazlar…

Redmi Note 12 5G Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Xiaomi telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça kolaydır ve farklı Xiaomi modelleri için…

Xiaomi Redmi Note 9S Pil Yüzdesi Gösterme

Xiaomi Redmi Note 9S 2020’nin Mart ayında yeni telefonunu duyuran Xiaomi, Redmi…