Son zamanlarda en çok satılan yada rağbet gören modellerden biriside bildiğiniz gibi Xiaomi firmasının ürettiği Note 8 modeli oldu.

Tabi her güzelin bir kusuru olduğu gibi bu cihazında ufak tefek bazı sorunları sonradan ortaya çıkmaya başladı. Genel olarak cihazın kullanımı ve özellikle şarj süresi birçok markadan daha ileri ve önde diyebiliriz. Özellikle fiyat performans seviyesi olarak birçok modeli geride bırakan Redmi Note 8 modeli rakipleri içinde en iyisi diyebiliriz.

Peki nedir bu Redmi Note 8 üzerinde yaşanan sensör hatası yada problemi onu görelim. Cihaz ile arama yaparken bildiğini gibi kulağınıza cihazı götürürken ekran ışığının kapanması gerekmektedir. Bu cihazda ise sorun burada başlıyor yani ekran ışığı kapanmıyor ve siz cihazı kulağınıza götürdüğünüzde cihaz yanağınıza değerek farklı bölümlere giriyor. Buda sizin için büyük bir sorun teşkil edebilir. Peki bu problem nasıl çözülebilir yada ne yapmamız gerekiyor.

Xiaomi Redmi Note 8 Yakınlık Sensörü Sorunu ve Çözümü
Bu sorunu cihaz üzerinden kalibre ederek çözebiliyorsunuz. Aslında son bir güncelleme gelerek bu durum ortadan kalkabilirdi ama halen cihaz üzerinde bu hata devam ediyor. Bu işlem için Ayarlar menüsüne giriniz ve daha sonra Telefon Hakkında bölümünden devam ediniz. Çekirdek Sürümüne 5 kere arka arkaya dokununuz ve karşınıza Donanım Testleri gelecektir. 27. Sırada bulunan Proximity Sensor Test bölümünü göreceksiniz.

Bu bölümde elinizi sensöre getirdiğiniz zaman 5 yazan kısım 0 olacaktır. Daha sonra ise 3 yada 4 kez Calibration bölümüne dokunuz. Bu işlemden sonra işlemi Test ediniz. Telefonda sensörün aktif olabilmesi için eliniz ile sensörün önüne götürünüz. Bu işlemden sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu işlem Xiaomi marka cihazların birçok modeline bulunmaktadır. Tabi bazıları yazılım güncellemesi ile geçtiği söyleniyor ama deneyerek bu işlemi kullanan arkadaşlar değerli yorumlarını lütfen esirgemesin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Redmi Note 11S Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Redmi Note 11S Ekran Görüntüsü Nasıl AlınırXiaomi telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça…

Redmi Note 10S Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Redmi Note 10S Ekran Görüntüsü Nasıl AlınırXiaomi telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça…

Redmi 12C Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Redmi 12C Ekran Görüntüsü Nasıl AlınırXiaomi telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça kolaydır…