Android işletim sistemine sahip Xiaomi marka cihazlar diğer cihazlarda olduğu gibi aynı şekilde Uygulama Önbellek Temizleme yapılmaktadır.

Son zamanlarda piyasada en çok satılan akıllı telefonların başında Xiaomi marka cihazlar gelmektedir. Hatta 2020 yılında ise birçok büyük markayı geride bırakarak ülkemizde lider durumda diyebiliriz. Haliyle birçok kullanıcıda Xiaomi marka cihaz kullanmaya başladı ve ayarları olsun yada kullanım detayları daha çok aranmaya başladı. Bizde sizler için sitemizde Xiaomi marka cihazların ayarlarını anlatmaya işinize yarayacak olan önerileri anlatmaya çalışacağız.

1- Bu işlem için her zaman olduğu gibi Ayarlar bölümüne giriş yapınız ve daha sonra Uygulamalar bölümüne giriniz.

2- Buradan Uygulamaları Yönet dedikten sonra istediğiniz bir uygulama seçiniz. Seçeceğiniz uygulamaya giriş yaparak Depolama bölümüne giriniz.

3- Buradan alt kısımda olan Verileri Temizle dedikten sonra depolama olarak karşınızda olan alanda bir azalma olacaktır. Görselde olduğu gibi Toplam ve diğer birimlerde azalmaları göreceksiniz.

Bu işlem genel olarak cihazınızın rahatlamasına ve biraz yer açılmasına neden olacaktır yani kısmen iyi bir özellik olarak söyleyebiliriz. Özellikle kullandığınız uygulama yazılımsal hatalar veriyorsa kullanımında sorunlar yaşıyorsanız bu işlemi yapabilirsiniz. Diğer bir durum ise kullanıcı adı ve şifre kullanarak girdiğiniz bir uygulama ise veri temizleme işlemininden sonra size tekrar kullanıcı adı ve şifre soracaktır. Uygulama Önbellek Temizleme işlemi sizin için bir soru olmayacaksa kullanmadığınız uygulamalar üzerinde Uygulama Önbellek Temizleme işlemide yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Redmi 9A Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır

Xiaomi Redmi 9A Hata Ayıklama – Redmi 9A Hata Ayıklama Modu Android telefonlarda…

Xiaomi Telefonlarda Konum Bilgisini Kapatma

Xiaomi akıllı telefonlarda bulunan bir diğer ayar ise Konum Bilgisi ayarlarıdır. Bu…

Xiaomi Telefonlarda İnternet Paylaşımı Açma

Xiaomi Telefonlarda İnternet Paylaşımı AçmaAndroid ve İos akıllı telefonlarda en çok kullanılan…

Xiaomi Black Shark 3 Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır

Xiaomi Black Shark 3 Hata Ayıklama – Xiaomi Black Shark 3 Hata…