Xiaomi Telefonlarda Geliştici Seçenekleri Nasıl Açılır
Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda Geliştici Seçenekleri sayesinde özelleştirme seçeneklerinin daha fazla olması ve daha farklı ayarları vardır. Bu özellik sayesinde cihaz üzerinde istediğiniz gibi birçok ayarı kontrol edebilir ve cihazınızın kontrolünü daha fazla elinizde tutabilirsiniz.

Her android işletim sistemini ait akıllı cihazlar bu özellik vardır ama aktif halde değildir yani sizin birkaç dokunuşla aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Peki nedir bu Geliştici Seçenekleri yada geliştirici seçeneklerinde neler bulunur onu görelim..

1 – OEM Ayarları
Bu ayar üzerinden Blootlader kilidini açabilir, Rom yükleme işlemi yapabilir yani cihaz üzerinden büyük değişiklikler yapmak yada en büyük değişiklik farklı bir işlerim sistemi versiyonu yükleyebilmek için kullanmanız gereken bölümdür.

2- Uyanık kal
Bu özellik sayesinde telefonunuzun ekranı hiç kapanmayacaktır. Genel kullanıcılar için faydalı bir durum değildir ama özellikle sosyal medya üzerinde anlık bilgileri görebilmeleri açısından bu ayar onlar için faydalı olacaktır.

3- Çalışan servisler
Windows üzerinde bulunan görev yöneticisi  sayesinde bilgisayarda çalışan bilgilerini görebilirsiniz. Android kanadında ise bu durum Çalışan servisler servisler sayesinde uygulamaların kullandığı ram miktarını görebilirsiniz.

bu anlattığımız bilgiler Geliştici Seçenekleri bölümünün sadece çok küçük bir bölümüdür. Peki Xiaomi cihazınız varsa ve Geliştirici Seçenekleri nasıl açılır onu görelim. Ayarlar bölümüne giriniz. Daha sonra ise MIUI Sürümü bölümüne geliniz. buradan 7 kere arka arkaya bu bölümüne dokununuz. Son olarak ise karşınız Artık Bir Gelişticisiniz şeklinde bir uyarı karşınıza gelecektir. Daha sonra ise Geliştici seçeneklerine Ayarlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Redmi Note 11S Nasıl Format Atılır

Redmi Note 11S Format Atma- Redmi Note 11S Sıfırlama1- İlk olarak cihazınızın…

Xiaomi Telefonlarda Operatör Adını Değiştirme

Xiaomi Telefonlarda Operatör Adını DeğiştirmeSon zamanlarda piyasada en çok satılan akıllı telefonların…

Android Geliştici Seçenekleri Nasıl Açılır

Android geliştirici seçenekleri, Android cihazınızda geliştirme işlemlerini gerçekleştirmek için gereklidir. Bu seçenekler,…

Xiaomi Redmi Note 9S İnternet Paylaşım Nasıl Yapılır

Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda birçok özellik var ve bu özelliklerden…