Xiaomi akıllı telefonlarda bulunan bir diğer ayar ise Konum Bilgisi ayarlarıdır. Bu ayarlar kullandığınız uygulamalar için önemlidir.


Son zamanlarda piyasada en çok satılan akıllı telefonların başında Xiaomi marka cihazlar gelmektedir. Hatta 2020 yılında ise birçok büyük markayı geride bırakarak ülkemizde lider durumda diyebiliriz. Haliyle birçok kullanıcıda Xiaomi marka cihaz kullanmaya başladı ve ayarları olsun yada kullanım detayları daha çok aranmaya başladı. Bizde sizler için sitemizde Xiaomi marka cihazların ayarlarını anlatmaya işinize yarayacak olan önerileri anlatmaya çalışacağız.

Xiaomi Telefonlarda Konum Bilgisini Kapatma – Konum Açma
1- Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Daha sonra ise kullandığınız işletim sistemine göre yeri değişim gösterebilir. Bizim kullandığımız Android 10 ve MIUI 11.0.11 sürümü üzerinde yapılmıştır.

2- Daha sonra ise en alt bölümden Konum bölümüne giriş yapınız. Buradan üst bölümde bulunan Konum Erişimi yazan bölümü tamamen kapatabilirsiniz.

3- Diğer bir durum ise kullandığınız uygulamalarda da ayrı ayrı konum bilgilerini kapatabilirsiniz. Bu işlem için ise Konum Erişimi altında bulunan Son Konum Talepleri bölümünden istersenizde uygulamalar bölümünden istediğiniz uygulamaların konumlarını kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Telefonlarda Operatör Adını Değiştirme

Xiaomi Telefonlarda Operatör Adını DeğiştirmeSon zamanlarda piyasada en çok satılan akıllı telefonların…

Redmi Note 11S Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Redmi Note 11S Ekran Görüntüsü Nasıl AlınırXiaomi telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça…