Tasarruf Modu

Android işletim sistemini kullanan Xiaomi marka cihazlarda diğer markalarda olduğu gibi gelişmiş bir Pil Tasarruf Modu bulunmaktadır.

Son zamanlarda piyasada en çok satılan akıllı telefonların başında Xiaomi marka cihazlar gelmektedir. Hatta 2020 yılında ise birçok büyük markayı geride bırakarak ülkemizde lider durumda diyebiliriz. Haliyle birçok kullanıcıda Xiaomi marka cihaz kullanmaya başladı ve ayarları olsun yada kullanım detayları daha çok aranmaya başladı. Bizde sizler için sitemizde Xiaomi marka cihazların ayarlarını anlatmaya işinize yarayacak olan önerileri anlatmaya çalışacağız.

Xiaomi Telefonlarda Pil Tasarruf Modunu Açma
1-
Ayarlar bölümünden Pil & Performans bölümüne giriniz. Buradan karşınız açma ve kapatma işlemini yapabileceğiniz bölüm gelecektir.

2- Buradan Pil Tasarruf bölümüne aktif yada pasif duruma getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu bölümüne altında farklı bölümlerde bulunmaktadır.
– Pil kullanım istatistikleri
– Uygulama pil tasarrufu
– Program açma/kapama
olarak 3 farklı bölüm daha bulunmaktadır. Buradan hangi uygulamanın ne kadar pil kullandığını, uygulamalar için pil tasarrufu yapabileceğiniz bir bölüm ve uygulamaların ne zaman kapanıp açılacağını ayarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Redmi Note 7 Nasıl Format Atılır

Redmi Note 7 Format Atma- Redmi Note 7 Sıfırlama1- İlk olarak cihazınızın…

Xiaomi Telefonlarda Operatör Adını Değiştirme

Xiaomi Telefonlarda Operatör Adını DeğiştirmeSon zamanlarda piyasada en çok satılan akıllı telefonların…

Xiaomi 12 Pro Hata Ayıklama Nasıl Açılır

Xiaomi 12 Pro Hata Ayıklama – Xiaomi 12 Pro Android telefonlarda hata…